Poslovili smo se od starega leta. Vabimo Vas, da v okviru Društva MSBZT Nova Gorica začnete novo leto s pohodom skozi nedrja Tolminsko - Bohinjskih gora iz Bohinjske Bistrice skozi predor v Podbrdo.

Pohod načrtujemo 16.1.2016

Bohinjski predor je spomenik graditeljem izpred sto in nekaj leti. Bil je eden najpomembnejših izmed 28 predorov na 158 km dolgi progi Jesenice–Gorica, ki je povezala srednjo Evropo (Prago, Dunaj) s Trstom. Proga je bila velika pridobitev za celo takratno monarhijo. Bohinjcem pa je odprla okno v svet, po tem, ko so pogorele fužine v Bohinjski Bistrici, pa tudi odprla nove možnosti razvoja, predvsem na turističnem področju.

Bohinjski predor.jpgDo Bohinjske Bistrice se bomo podali na pot z vlakom (vsak si sam kupi povratno karto).

Na železniški postaji v Novi Gorici vas pričakujemo ob 7.30 (odhod vlaka ob 7.35).

Z vodičem se bomo podali peš iz Bohinjske Bistrice skozi predor do Podbrda, kjer bomo deležni ogleda še nekaj znamenitosti in tople malice. Pohod z ogledom znamenitosti bo trajal 3 ure.

Za pohod potrebujemo topla oblačila, dobro obuvalo, čelno svetilko, malico, pijačo in dobro voljo.

Domov se vračamo ob 17.36 (železniška postaja Podbrdo).

Vabljeni vsi člani in članice Društva MSBZT Nova Gorica, vaši svojci in prijatelji na pohod, ki sta ga za nas organizirali naši članici Tatjana Valentinčič in Dunja Tasić.

Članom društva MSBZT Nova Gorica obrok krije društvo. Ne-člani društva za obrok prispevajo 5 €.

Prijave zbira Tatjana Valentinčič do torka 12.1.2016 , tel. 031438973, e-naslov: t.valentincic@gmail.com

Pohoda se udeleži vsak na lastno odgovornost!

Nova Gorica,4.1.2016

Predsednica društva: