Vabilo na pohod na Kolovrat

Vabilo na pohod na Kolovrat (Kuk 1243m)
Pohod načrtujemo 11.10.2014
Rezervni datum 25.10.2014

Vabimo vas na zanimiv planinski, zgodovinsko obarvan pohod.
Hoje bo za cca 4 ure. Poskrbite za dobro telesno zmogljivost.

Greben Kolovrata je prehodno območje med Zgornjim Posočjem na slovenski strani in Benečijo na italijanski strani. Muzej na prostem se nahaja na izredno razglednem grebenu Kolovrata. V času prve svetovne vojne je italijanska vojska tu zgradila obsežen sistem svoje tretje obrambne črte, poimenovane »linea d'armata«. Tu čez poteka  Poti miru.

Pohod organizira naša članica ga. Nada Pisk, sodelovala bo ga. Slavica Babič.

Potrebna je planinska oprema - primerna obutev, oblačila(vetrovka, kapa, rokavice…), baterija malica in pijača v nahrbtniku ter dobra volja.
Ob poti proti domu, si bomo privoščili skupen pohodniški obrok.

Odhod avtobusa iz avtobusne postaje (AP): Ajdovščina ob 6.20, Šempeter-AP naprej od knjigarne ob 6.50, Nova Gorica-AP ob 7.00, Tolmin 7.50 uri.(v križišču Pr Pršetu)
Prijavite se do torka 7.10.2014
V primeru  prestavitve pohoda so potrebne ponovne prijave do torka 21.10.2014

Ob prijavi navedite: ime, priimek, vstopno postajo, tel. številko in članstvo Društva MSBZT da - ne.
Članom in članicam Društva MSBZT Nova Gorica, stroške pohoda  krije društvo. Svojci, oziroma nečlani društva si obrok  plačajo.

Vabljeni  vsi člani in članice Društva MSBZT Nova Gorica, vaši svojci in prijatelji.

Prijave zbira  ga. Nada Pisk na tel.št.: 05/3024281 ali
Slavica Babič na E-naslov:  slavica.babic@gmail.com

Pohoda se udeleži vsak na lastno odgovornost!

Nova Gorica, 12.9.2014
Predsednica društva: