Strokovno srečanje Nevro-lingvistično programiranje (NLP) – nov pristop v komuniciranju in osebnem razvoju

Društvo MSBZT Nova Gorica organizira strokovno srečanje

Nevro-lingvistično programiranje (nlp) – nov pristop v komuniciranju in osebnem razvoju

V Tolminu, 28.2.2014, Glasbena šola Tolmin, Prešernova ulica 4, Tolmin

PROGRAM SREČANJA :

8.30-9.00: Registracija

9.00 -9.10: Pozdrav in predstavitev programa Damjana Polanc, predsednica društva MSBZT Nova Gorica

IZVEDBA STROKOVNEGA SREČANJA: Hruševar in partnerji d.n.o., Tanja Hruševar – izvajalka izobraževanj nevrolingvističnega programiranja z mednarodno licenco International NLP Trainers Association in certificirani coach.

9.10 – 9.50 Temeljna načela NLP in razvijanje fleksibilnosti

• aksiomi/predpostavke, ki omogočajo razumevanje sveta, v katerem živimo, preusmeritev v pozitivno naravnanost in prevzemanje odgovornosti
  • vaje za pozitivno usmeritev
  • prožnost, čutna ostrina, osebnostna skladnost in celovitost

• 9.50 – 10.25 Model zaznavanja VAKOG in moč podmodalnosti

• zaznavni odtenki in njihova uporaba pri zdravljenju, svetovanju in komunikaciji
  • uporaba in vplivanje s procesnimi besedami – kako izbrati prave besede, da se res dotaknemo sogovornika

• 10.25 – 10.55 Odmor

10.55 – 11.30 Razvoj jezikovnih spretnosti in NLP komunikacijski model

• kako ustvariti dober stik – stanje 'zaupaj mi'
  • kako že brez besed govorimo in razumemo jezik sogovornika – uporaba telesa in nevrologije
  • strateška komunikacija (PRLL: spremljanje, dober stik, vodenje, zrcaljenje, prepoznavanje motivacijskih stanj s pomočjo kalibriranja)

• 11.30 – 12.05 Model za podajanje informacij

• moč vrnitvenega sporočila
  • kako podati in posredovati informacije pacientu, svojcem in sodelavcem
  • vpliv povratne informacije v procesu zdravljenja

• 12.05– 12.40 Gradnja notranjih virov moči

• aktiviranje čustvenih virov moči
  • sidranje
  • ustvarjanje novega vedenja
  • zaznavni položaji

• 12.40 –Zaključek srečanja in podelitev potrdil o udeležbi

Splošne informacije:

Strokovno srečanje je namenjeno medicinskim sestram, babicam in zdravstvenim tehnikom ter drugim strokovnjakom na področju zdravstva. Program bo izveden v obliki predavanj z aktiviranjem udeležencev k razpravi.

Prijavite se preko e -prijavnice, ki jo dobite na spletni strani Zbornice- Zveze.S seboj imejte člansko izkaznico, če ste člani. Prijave zbiramo do 20.2.2014, oz. do zasedbe mest. Dodatne informacije: info@drustvo-mszt-novagorica.si

Kotizacija z DDV znaša 120 €, za člane Zbornice-Zveze 60,00€, za člane Društva MSBZT Nova Gorica pa je udeležba na srečanju brezplačna - krita iz članarine. Kotizacijo poravnate po izstavitvi računa (udeleženci, ki niste člani Društva MSBZT Nova Gorica). V ceno je všteta organizacija in izvedba strokovnega srečanja ter pogostitev v odmoru.

Strokovno srečanje je v postopku za pridobivanje licenčnih točk na Zbornici-Zvezi.

Vljudno vabljeni!

Damjana Polanc, predsednica društva MSBZT Nova Gorica